hudba
pro všechny
CZK  
Kategorie  
tištěné noty
Kategorie
Bicí nástroje Dechové nástroje dřevěné
Altová zobcová flétna Basová zobcová flétna Fagot Foukací harmonika Hoboj Irská flétna Klarinet Ocarina Panova flétna Pikola Příčná flétna Saxofon altový Saxofon tenorový Sopránová zobcová flétna Sopránový Saxofon Tenorová zobcová flétna
Dechové nástroje žesťové Hudební dárky Hudební nauka Klávesové nástroje Příslušenství pro hudebníky Skupiny, Soubory, Orchestry Smyčcové nástroje Strunné nástroje akustické Strunné nástroje elektrické Vokální soubory a sbory Zpěv a zpěvníky Dělení dle žánrů
hudební nástroje

Nové pojmy v hudbě - co znamenají

Novinky nás stále obklopují a nejinak je to i ve světě not. Před více než deseti lety bylo k sešitům přidáno prvně výukové CD a DVD. Tyto nosiče doplňovaly učebnice a noty jak o zvukové, tak i video ukázky a ukázky. Na nové nosiče se tak daly kromě doprovodů k učebnicím zaznamenat i doprovody, tak mohli vzniknout sešity různých žánrů s melodickou linkou a přiloženým CD s hudebními podklady. Takto, připravené písně se dají jednoduše hrát na besídkách, koncertech a přináší hráčům i posluchačům kvalitní poslech s doprovodem orchestru, Jazz Bandu či klavíru.
Po velkém úspěchu nosičů přiložených k sešitům se postupně rozhodly vydavatelé o další pokrokové řešení a na trhu se začaly objevovat sešity s Online Audio. Nahrazují tak nosiče CD a DVD a posunují hranici hudby. Vydavatelé, tak daly možnost hudebníkům si jednoduše stejné hudební doprovody ne přehrát, ale stáhnout. Tato možnost je jednoduchá a dává hráči možnost se neomezovat na velké přehrávače, ale použít menší elektroniku jako jsou mobily, tablety, USB flash disky a další zařízení. Hráči tak postačí malá repro sestava, mobil, tablet a připojení bluetooth. Propojení zařízení přes bluetooth je bez kabelové, tak odpadá řada činností, stěhování, propojení sestavy a další.

- Audio Online, Book/Online Audio ---- V sešitě je uveden kód a stránky vydavatele, na kterých je možné si poslechnout případně stáhnout nahrávky.

- Audio & Video Online ----- Součástí titulu jsou také internetové stránky na kterých, si můžete poslechnout a případně stáhnout většinu v sešitě uvedených cvičení a skladeb. K dispozici jsou nejen audio nahrávky, ale také video nahrávky

Odkazy vydavatelů:

https://www.halleonard.com/mylibrary/ -  Hal Leonard LLC (dříve Hal Leonard Corporation) je americká vydavatelská a distribuční společnost založená v Winona v Minnesotě Haroldem "Hal" Edstromem, jeho bratrem Everettem "Leonardem" Edstromem a hudebníkem Rogerem Busdickerem. V současné době má sídlo v Milwaukee, Wisconsin.
https://www.melbay.com - Mel Bay, zakladatel a první prezident společnosti Mel Bay Publications, Inc., zemřel ve věku 84 let 14. května 1997. Mel Bay se narodil ve městě Bunker v Missouri a vyrůstal v DeSoto, kde jako dospívající se učil, jak hrát kytaru. Po přestěhování do St Louis se Mel stal tenorovým banjo a stal se vyhledávaným hudebníkem a učitelem. Začal psát kytarové metody v roce 1947. Jeho metody knihy rostly v popularitě po celém světě a položil základy pro většinu dnešní kytarové pedagogiky. Časopis Guitar Player mu označil za "George Washington z kytary". Je těžké najít kytaristy po celém světě, kteří v určitém okamžiku nezkoumali jeden z Melových metodických knih. Prodej série Moderní kytarová metoda se odhaduje na více než 20 milionů výtisků.
www.schott-music.com/online-material - zadáním kódu ze sešitu a emailu jednuduše stáhnete všechny materiály

 

Zdroj: Wikipedie, https://www.melbay.com 

nenašli jste, co jste hledali?

Napište nám, co sháníte a my se to pro Vás pokusíme sehnat.